Paraolimpiada: Rafał Czuper znów wicemistrzem paraolimpijskim. Wielkie emocje w finale, ale kolejny raz to Francuz był górą

Piotr Janas
Piotr Janas
Rafał Czuper
Rafał Czuper Polski Komitet Olimpijski
Rafał Czuper srebrnym medalistą igrzysk paraolimpijskich w tenisie stołowym. Polak po niezwykle emocjonującym finale przegrał z Francuzem Fabienem Lamiraultem 2:3. Przed pięcioma laty na paraolimpiadzie w Rio de Janeiro skład finału był taki sam. Wówczas także górą był reprezentant Trójkolorowych.

Spotkanie to od początku stało na bardzo wysokim poziomie, jak przystało na mistrza i wicemistrza olimpijskiego. Pierwszego seta Fabien Lamirault wygrał pierwszego seta 11:6. Czuperowi nie wychodziły jego firmowe zagrania, jakimi są arcytrudne skróty tuż za siatkę.

Poprawił się w tym elemencie w partii drugiej i udało mu się ją wygrać na przewagi 14:12. Trzecia znów padła łupem Francuza (11:5) i stało się jasne, że Czuper musi wygrać dwie następne, by zrewanżować się Lamiraultowi za finał sprzed pięciu lat.

Czwarty set był popisem naszego reprezentanta, który wygrał go 11:7. Nabrał większej pewności siebie i spokoju, ale w decydującym secie od samego początku przewagę miał Francuz, który ani na chwilę nie pozwolił Czuperowi doprowadzić chociażby do wyrównania. Kiedy Polak doszedł Lamiraulta na jeden punkt ten wziął czas i wybił Czupera z rytmu. Wygrał 11:9 i mógł cieszyć się z drugiego z rzędu olimpijskiego złota.

Czuper ponowie sięgnął po srebrny medal i choć jest to wielki sukces, to trudno nie odnieść wrażenia, że krążek z tego kruszcu tym razem nie cieszy Polaka tak bardzo.